Regeneracja Felg w Top Gum nowe-opony

Na czym polega regeneracja felg?

Najprościej rzecz ujmując jest to ich naprawianie, przywracanie do stanu z dnia zakupu. Po sezonie lenim posiadają one rysy, wgniecenia czy odpryski koloru powstałe wyniku otarć czy kolizji drogowych. Odnowienie felg pozwala na oszczędności nawet do 40%. Opłacalne jest zatem odnowić posiadane już  felgi niż decydować się na kupno nowych. Warto zaznaczyć, że z roku na rok ta usługa nabiera na popularności i coraz więcej klientów z niej korzysta.

 

 ETAPY REGENERACJI FELG W WARSZTATACH Top Gum

1. PRZYGOTOWANIE WYCENY

Każda felga dostarczona do naszego serwisu jest sprawdzana pod kątem uszkodzeń – ewentualnie wyceniamy koszt prostowania, spawania felg czy toczenia rantów. W naszej firmie można przywozić felgi z oponami, które przechowujemy na czas naprawy czy odnowy. Wyposażeni jesteśmy w sprzęt umożliwiający serwis kół do 22 cali. Klienci, którzy nie posiadają dwóch kompletów kół, mają możliwość pozostawienia auta w naszym serwisie na tzw. kobyłkach. Na miejscu klient wybiera kolor z naszej palety. Jest również możliwość zaprezentowania kolorystyki na feldze. Nasi pracownicy służymy radą i pomocą zakresie doboru koloru.

2. PROSTOWANIE FELG, SPAWANIE

Następnym etapem jeśli zachodzi taka konieczność jest ewentualne prostowanie, spawanie lub toczenie felg, które zostały do tego wytypowane w momencie przyjmowani. Oferujemy także usługę toczenia uszkodzonych rantów – polega ona na wygładzeniu nierówności.

3. PRZYGOTOWANIE FELG DO MALOWANIA

Na samym początku procesu odnowy felgi, następuje usunięcie starych powłok farby. Jeśli chodzi o felgę stalową, możemy od razu przystąpić do piaskowania w automatycznej piaskarce. Natomiast z felg aluminiowych najpierw usuwamy lakier metodą chemiczną, i po osuszeniu takie felgi aluminiowe trafiają do automatycznej piaskarki. Maszyna piaskująca posiada regulator obrotów dzięki temu nie dochodzi do uszkodzenia delikatnej powłoki felgi. Felga stalowa, po piaskowaniu zabezpieczana jest dodatkowo specjalnym płynem antykorozyjnym.

4. MALOWANIE FELG

Po wypiaskowaniu felg, przystępujemy do ich szlifowania – aby zniwelować ewentualne zadrapania lub wgniecenia. Początkiem procesu malowania jest podkładem felg metodą proszkową, następnie farba w postaci proszku nanoszona jest elektrostatycznie. Felga następnie trafia do pieca gdzie jest utwardzana w temperaturze 180°C. W zależności od wybranego koloru felga pokrywana jest dodatkowym lakierem bezbarwnym.

5. MONTAŻ OPON

Po renowacji zalecamy montaż opon w naszym serwisie.

6. ODBIÓR FELG

Zadzwoń i umów się na wizytę 33 814 01 44 !

Cennik Regeneracji Felg