Jak przechowywać opony?!

Jak przechowywać opony?!

Eksperci twierdzą, iż czynnikiem w największym stopniu wpływającym na zużycie opon jest ciśnienie. Jego kontrola trwa od 1 – 3 minut a może znacznie wydłużyć żywotność ogumienia. Dodatkowo, jeżeli dobrze przechowujesz swoje opony możesz zapobiec ich starzeniu.

Rozpoczynamy sezon na opony letnie, część kierowców już posiada takie ogumienie, mamy jednak kilka wskazówek dla tych z Was, którzy jeszcze nie zabrali się za wymianę.

 

3 kroki do perfekcji w przechowywaniu opon:

  1. Zaznacz opony – po zdjęciu koniecznie oznacz oponęw taki sposób, aby wiedzieć na którym kole która pracowała. My proponujemy użycie skrótów: PP – prawy przód, LP – lewy przód, PT – prawy tył i LT – lewy tył. Dzięki temu w kolejnym sezonie założysz koła zgodnie z zasadą rotacji, zapewni ona równomierne zużycie bieżnika i wydłuży trwałość ogumienia.

  2. Wyczyść i wysusz opony – chodzi nie tylko o usunięcie zabrudzeń takich jak błoto czy pyły, ale przed wszystkim o chemikalia takie jak smary, paliwa czy oleje. Umytą oponę dokładnie osusz, by zapobiec wilgoci, która sprzyja korozji. Następnie umieść ją w pokrowcu, jeśli takiego nie posiadasz można użyć foli czy worków.

  3. Przechowywanie – właściwie ułóż opony, najlepiej na boku wraz z felgami. Pamiętamy by nie układać opon jedna na drugiej może to powodować ich odkształcenie. Jeżeli przechowujesz opony z felgami możesz skorzystać z haków do ich zawieszenia. Najlepiej przechowuj opony w garażu. Unikną one tam promieni słonecznych, które mogą powodować mikrouszkodzenia w postaci pęknięć. Niesprzyjającymi czynnikami dla naszych czterech kółek jest także ozon pochodzący z transformatorów czy instalacji grzewczych.

Jeśli mieszkasz w bloku masz małe mieszkanie, brakuje Ci piwnicy a może po prostu nie masz miejsca, możesz skorzystać z przechowalni opon oferowanej przez serwisy. Koszt jest niewielki, a komfort niesamowity. Sprawdź naszą ofertę w tym zakresie.

☑Cennik Przechowalni Opon                                 ☑E- sklep nowe-opony