WIOSENNE PORZĄDKI

Wiosenne porządki czas start…

Oto krótka lista najważniejszych czynności, które należy wykonać po zimowym sezonie. Dzięki temu Twój samochód będzie gotowy na wiosenne trasy.

Sól drogowa

W pierwszej kolejności zaczynamy od pozbycia się soli drogowej, biały nalot dotyka nie tylko obuwia pieszych, ale i karoserię. Najlepiej usunąć go za pomocą myjki ciśnieniowej, która wniknie we wszystkie zakamarki. Nie zapominamy o umyciu opon i felg.

Karoseria

Następnie należy sprawdzić czy podczas zimowego sezonu nie powstały na karoserii rysy, ubytki lakieru a może nawet korozja. Najlepiej działać od razu, im mniejsze uszkodzenie tym łatwiej go skorygować.

Ogumienie

Kolejny punkt na liście to wymiana opon. Przyjmuje się, że należy jej dokonać, kiedy przez kilka dni utrzymuje się temperatura na poziomie 7 stopni celsjusza i ma ona tendencje wzrostową.

Czy stary komplet opon letnich się nada?

Należy sprawdzić stan zużycia bieżnika, zgodnie z przepisami dopuszczalna wartość to 1,6 mm. Jednak czy należy z linijką w ręku sprawdzać ten parametr – raczej nie. My doradzamy sprawdzenie ogólnego stanu technicznego ogumienia. Mają na niego wpływ warunki przechowywania, przejechany dystans i warunki drogowe, w których poruszamy się na co dzień.

Samodzielnie każdy kierowca jest w stanie sprawdzić czy na oponie nie ma pęknięć, wybrzuszeń czy nierównego ścierania się bieżnika.

Jeżeli podczas jazdy można zauważyć  i usłyszeć stukanie, ściąganie pojazdu czy drganie kierownicy, wtedy koniecznie należy udać się do serwisu.

Płyny

Następnie należ wymienić płyn do spryskiwaczy na letni i skontrolować poziom płynu hamulcowego. Niektórzy kierowcy preferują używanie płynu zimowego tak długo dopóki nie skończy się 5 litrowy zbiornik. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie, gdyż płyn zimowy ma zupełnie inne właściwości niż letni.

Klimatyzacja

Po okresie zimowym lepiej sprawdzić poziom płynu i stan ogólny klimatyzacji.

Jeśli chcesz sprawdzić stan swojego samochodu po zimie odwiedź nasz serwis, oferujemy:

  1. Przechowanie opon
  2. Zakup ogumienia
  3. Przegląd klimatyzacji
  4. Wymianę opon w serwisach w Pszczynie, Bielsku Białej i Jaworzu

Masz pytanie lub chcesz się umówić zadzwoń Infolinia – 33 814 01 44

—->www.nowe-opony.pl